На 26 и 27 март 2026 г. (четвъртък и петък) се проведе градското първенство по волейбол за девойки XI–XII клас в рамките на третия етап на Ученическите игри за учебната 2025/2026 година. Отборът на 91. НЕГ „Проф. Константин Гълъбов“ беше безапелационен — с класа и увереност момичетата ни спечелиха всичките си срещи и за втора поредна година станаха първенци на София!

Представянето на нашия отбор беше отлично от първия до последния мач. Волейболистките демонстрираха сплотеност, борбеност и високо ниво на игра, което не остави никакви съмнения кой е най-добрият отбор в столицата.

Състав на шампионския отбор:

  1. Мая Мирославова Василева – 12 г клас
  2. Славея Андреева Харачарова – 12 б клас
  3. Таня Петрова Трайкова – 12 б клас
  4. Александра Любомирова Апостолова – 12 ж клас
  5. Михаела Данаилова Харитонова – 11 б клас
  6. Виктория Жечева Мурзова – 11 ж клас
  7. Теодора Кирилова Бегова – 10 ж клас
  8. Дарина Методиева Дамянова – 10 д клас
  9. Симона Асенова Иваницова – 10 д клас
  10. Виктория Мирославова Райкова – 9 г клас
  11. Ася Бисерова Кръстева – 8 а клас
  12. Моника Атанасова Ботева – 8 ж клас

Ръководител на отбора: Тодор Ковачев

Следващата дестинация за златните момичета е републиканското първенство в Етрополе, където отборът ни ще защитава титлата си от миналата година. Пожелаваме им успех и нови победи!

Гордеем се с вас, момичета! Напред, НЕГ!