На 26 и 27 март 2026 г. (четвъртък и петък) се проведе градското първенство по волейбол за девойки XI–XII клас в рамките на третия етап на Ученическите игри за учебната 2025/2026 година. Отборът на 91. НЕГ „Проф. Константин Гълъбов“ беше безапелационен — с класа и увереност момичетата ни спечелиха всичките си срещи и за втора поредна година станаха първенци на София!
Представянето на нашия отбор беше отлично от първия до последния мач. Волейболистките демонстрираха сплотеност, борбеност и високо ниво на игра, което не остави никакви съмнения кой е най-добрият отбор в столицата.
Състав на шампионския отбор:
- Мая Мирославова Василева – 12 г клас
- Славея Андреева Харачарова – 12 б клас
- Таня Петрова Трайкова – 12 б клас
- Александра Любомирова Апостолова – 12 ж клас
- Михаела Данаилова Харитонова – 11 б клас
- Виктория Жечева Мурзова – 11 ж клас
- Теодора Кирилова Бегова – 10 ж клас
- Дарина Методиева Дамянова – 10 д клас
- Симона Асенова Иваницова – 10 д клас
- Виктория Мирославова Райкова – 9 г клас
- Ася Бисерова Кръстева – 8 а клас
- Моника Атанасова Ботева – 8 ж клас
Ръководител на отбора: Тодор Ковачев
Следващата дестинация за златните момичета е републиканското първенство в Етрополе, където отборът ни ще защитава титлата си от миналата година. Пожелаваме им успех и нови победи!
Гордеем се с вас, момичета! Напред, НЕГ!