Юношеският волейболен отбор на 91. Немска езикова гимназия „Проф. Константин Гълъбов“ завоюва първо място на областния етап на Ученическите игри 2025/2026 г.!

На 10 март 2026 г. в София се проведе вторият етап на Ученическите игри по волейбол за юноши във възрастова група VIII–X клас. Нашите момчета показаха характер, воля и отлична игра, за да се изкачат на най-високото стъпало.

Особено впечатление направиха Калоян Дрезгачев и Владислав Душанов — двамата национали в отбора и безспорни звезди на НЕГ. Тяхното присъствие на терена беше осезаемо във всеки момент от срещите.

Отборът:

В победния тим се наредиха:

  • Владислав Борисов Душанов — 10 клас
  • Антон Стефанов Горчилов — 10 клас
  • Иван Николов Божилов — 10 клас
  • Калоян Руменов Дрезгачев — 10 клас
  • Борис Юлиянов Заимов — 10 клас
  • Даниел Димитров Иванов — 10 клас
  • Никола Иванов Праматаров — 9 клас
  • Борис Георгиев Татарчев — 9 клас
  • Александър Стоянов Георгиев — 9 клас
  • Калоян Мариан Петракиев — 8 клас
  • Мартин Иванов Николов — 9 клас

Успехът не би бил възможен без всеотдайната работа на ръководителите на отбора, които с търпение и професионализъм подготвиха момчетата за това предизвикателство. На

Специална благодарност и на директора на училището Нели Георгиева за подкрепата и доверието, с което окуражава спортния живот в гимназията.

Браво, момчета! Вие представихте 91. НЕГ с гордост и достойнство. Напред към следващия етап! 💛🖤